Hoop voor de Aarde

Op zondag 9 juli besprak ds. Peter Barmentlo het boek “Hoop voor de Aarde” van klimaatwetenschapper Katharine Hayhoe in relatie tot de Bijbel (Rom.8: 18-25 en 1 Petrus 3:13-17). Kernboodschap was dat wij samen het goede moeten doen voor de schepping en de medemens, dichtbij en ver weg. Ook al weten we niet precies of we het klimaatprobleem oplossen, onze hoop ligt ergens anders: in de Schepper en Redder God die trouw blijft.

Na afloop praatten we in de Maranathazaal door over 3 vragen. Eén over onze gevoelens bij de klimaatcrisis; Twee over wat wij meer dan het gewone doen en wat anderen daarvan zien; Drie Wat we nodig hebben om met anderen over de klimaatcrisis te praten. Deelnemers zeiden soms bang te zijn, bezorgd voor hun kinderen, verward en machteloos, omdat het probleem zo groot en ingewikkeld is. Veel mensen doen de kleine dingen die inmiddels gewoon geworden zijn. Ze weten onvoldoende om verder gaande keuzes te maken. Deelnemers uitten een behoefte aan betrouwbare informatie (positief en kritisch) en aan doorgaande dialoog, bijv. in de vorm van een gespreksgroep. De Groene Kerkgroep gaat hier na de zomer mee verder.

Deel dit nieuwsbericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Deel dit nieuwsbericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Schrijf je in voor de nieuwsupdate!