Nieuwe podcasts

Er zijn weer twee nieuwe podcasts in de serie ‘Inspirerende mensen’. Je kunt ze hier vinden en ook op Spotify. Dit keer sta ik stil bij Eva Edith Eger, een bijzondere joodse vrouw, die voor dr. Mengele moet dansen, en concentratiekamp Auschwitz overleeft. Het is niet zomaar het zoveelse boek over de oorlog. Het is een boek over een bijzondere vrouw, die zelf geen makkelijke weg door het leven is gegaan, maar ontdekte dat er een verschil tussen ‘slachtoffer worden van’ en ‘de slachtofferrol’. Het boek heet dan ook ‘De keuze’, met als ondertitel ‘leven vrijheid’. Het boek is een internationale bestseller. De Volkskrant noemde haar ‘de Anne Frank die bleef leven’. Aan de hand van haar twee boeken vertel ik je het verhaal van Edith Eger. 

De tweede podcast gaat over Philip Yancey, een Amerikaanse schrijver en journalist, die inmiddels zo’n 25 boeken geschreven, met bekende titels als ‘Teleurgesteld in God’, ‘Genade, wat een wonder’, ‘Hoe mijn geloof de kerk overleefde’, ‘Op zoek naar de onzichtbare God’,  ‘Geruchten uit een andere wereld’, om er maar een paar te noemen. Onlangs kwam zijn autobiografie uit: ‘Lichtval’. Zelf noemt Yancey het een memoir. Een memoir beperkt zich vaak ook tot een bepaald onderwerp of een bepaalde periode van iemands leven. Dat is bij Yancey ook zo: het is het verhaal van zijn jeugd, van zijn moeder, zijn broer en hemzelf. Over zijn zwaar christelijke opvoeding, over de racistische kerk uit zijn jeugd, en over zijn poging om een nieuwe weg te vinden door de jungle die de kerk soms kan zijn. Het is ook bemoedigend: wat voor slechte jeugd je ook gehad hebt, je kunt toch weer je eigen weg vinden, en het goede zoeken in je leven. Dat is wat Yancey gedaan heeft. 

Deel dit bericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Deel dit nieuwsbericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Schrijf je in voor de nieuwsupdate!