Dialoog, dans en duel, preken voor tijdgenoten.

Collega Kees van Ekris, tegenwoordig werkzaam bij Areopagus van de IZB, heeft een boek geschreven over preken. Het is een boek voor predikanten natuurlijk, maar heel bewust ook voor kerkenraden en gemeenteleden. In 10 hoofdstukken komen allerlei aspecten van de preek in naar voren.  
Aan het eind van ieder hoofdstuk zit een hele vragenlijst waarmee je aan de slag kunt. In zijn inleiding heeft hij het over veel theologische taal die is als stukgekauwde kauwgom.  
De theoloog Miskotte zei ooit: je hoeft als gemeentelid niets anders mee te nemen naar de kerk dan je echte leven. De echte vragen, de stille schande, en de echte zonde. Dat is het ruwe materiaal waarmee de Geest aan de gang gaat.  


Voor de eerste keer twee vragen:  
Wat is je eerste herinnering aan God en wat is je eerste herinnering aan (een flard) uit een preek?  

De eerste avond is op maandag 17 oktober, om 20.00 uur in de kerk. Laat even weten of je interesse hebt: pbarmentlo@gmail.com

Interview met de schrijver: www.eo.nl/artikel/ds-kees-van-ekris-over-de-kracht-van-woorden 

Deel dit nieuwsbericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Deel dit nieuwsbericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Schrijf je in voor de nieuwsupdate!