Iedereen telt

Jaren geleden sprak ik een collega, die mij vertelde dat hij iedere zondag telde hoeveel mensen er bij hem in de kerk zaten. Ik moest er een beetje om lachen, en vroeg aan hem of dat niet een beetje overdreven was. Nee, zei hij, dat doe ik heel bewust, niet om mezelf te kietelen of te prikkelen, maar door te tellen leg ik a.h.w. mijn handen om de gemeente heen, en bid ik God of Hij dat ook wil doen, of Hij ons in zijn handen wil nemen. Die predikant stond toen al meer dan 8 jaar in die gemeente, zo langzamerhand kende hij de meeste mensen wel. Hij vertelde erbij dat tellen in de bijbel niet zozeer een rekensommetje is, maar veel meer dan dat: tellen betekent dat je in beeld bent, dat je meetelt. Het boek Numeri betekent ook letterlijk: getallen. Al die geslachtsregisters die vroeger bij het lezen aan tafel overgeslagen werden, zijn niet zonder betekenis! De namen moeten opgeschreven worden opdat deze mensen niet vergeten worden! 

Iedere naam is voor God belangrijk. Je telt mee. In de afgelopen coronatijd was het niet zo moeilijk om te tellen in de kerk, je was zo uitgeteld… Maar daardoor zijn misschien sommigen van ons een beetje uit beeld geraakt, hadden misschien zelfs wel het gevoel dat ze niet meetelden. Dat zou heel jammer zijn. Misschien kunnen jullie met me meetellen als gemeente. Gelukkig komen er al steeds meer mensen naar de kerk. Sommigen durven nog niet door hun kwetsbare gezondheid, maar kunnen nog steeds online meeleven. Anderen hebben om verschillende redenen de weg nog niet terug gevonden, maar daarom is het juist goed om zorg te dragen voor elkaar. Mis je iemand, bel hem of haar even op, of geef het aan mij of Margot door, dan nemen wij contact op met de betreffende persoon. Laten we in ieder geval bidden dat God Zijn handen om onze gemeente heen legt, en ons in Zijn handen wil nemen!

Deel dit nieuwsbericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Deel dit nieuwsbericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Schrijf je in voor de nieuwsupdate!