Label Groene Kerk

Groene kerk

Onze vernieuwde kerk heeft deze maand het label Groene Kerk ontvangen. We zijn uiteraard trots dat deze kwalificatie aan onze kerk wordt verbonden. Om Groene Kerk te zijn moet je actief aan de slag zijn met duurzaamheid, sociale rechtvaardigheid en het vergroenen van de eigen kerkgemeenschap. Gebieden waarnaar wordt gekeken zijn bewust inkopen doen, omgaan met geld, geloof en inspiratie, beleid en aanpak, energie(opwekking) en klimaat en als laatste schepping en natuur. Door de duurzame voorbereidingen voor de technische installaties, het plaatsen van zonnepanelen en de betere isolatie hebben wij als gemeente een enorme stap gemaakt. Ook kunnen we nog noemen dat de renovatie van de kerkzaal duurzamer is dan nieuwbouw. Als Groene Kerk wordt verwacht dat we ook in de komende jaren blijven werken aan die punten waar nog groei mogelijk is. Op de kaart van www.groenekerken.nl is De Wijnstok nu ook te vinden. De beschrijving die daar bij hoort, wordt binnenkort geactualiseerd. Het label wat bij Groene kerk hoort zal in september worden onthuld.

Namens Harm Hoitink
Groene diaken

Deel dit nieuwsbericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Deel dit nieuwsbericht!

Email
WhatsApp
Facebook

Schrijf je in voor de nieuwsupdate!